exkl. moms
Snabba leveranser14 dagars öppet köpFaktura för företag7 års garanti

Sammanfattning

Arbetsstol med glidfötter samt mjuk sits och rygg som ger en behaglig arbetsställning. Du kan ställa sitthöjden och ryggstödet i djup- och höjdled för extra komfort. Materialet i stolen är speciellt lämpligt för tuffa och smutsiga miljöer.

Kort fakta

  • Arbetsstol med sits och ryggstöd tillverkade i svart polyuretan. Materialet är beständigt mot många vätskor och kemikalier och ytan är lätt att torka av. Det gör att stolen lämpar sig väl för smutsiga och tuffa miljöer. Samtidigt är den mjuk och behaglig att sitta på.

    Stolen har grundläggande egenskaper i form av justerbar sitthöjd, rygghöjd och ryggdjup. Det går att justera ryggstödet 70 mm i höjd och 60 mm i djupled.

Produktinformation

Arbetsstol med sits och ryggstöd tillverkade i svart polyuretan. Materialet är beständigt mot många vätskor och kemikalier och ytan är lätt att torka av. Det gör att stolen lämpar sig väl för smutsiga och tuffa miljöer. Samtidigt är den mjuk och behaglig att sitta på.

Stolen har grundläggande egenskaper i form av justerbar sitthöjd, rygghöjd och ryggdjup. Det går att justera ryggstödet 70 mm i höjd och 60 mm i djupled.

Produktfakta

Arbetsstol KILDAHög, polyuretan, svart

Art. nr: 228771
  • För smutsiga, tuffa miljöer
  • Gashöjdinställning
  • Mjuk att sitta på
Modell
2 195 kr
exkl. moms
Laddar leveranstid...
Garantitid 7 år
Produkten är tillgänglig för &